masivninabytek24.cz

Přehled vybraných druhů exotického dřeva

Vysoká popularita exotického dřeva je opodstatněná. Nadprůměrné vlastnosti, rozložení letokruhů a barva působí, že toto dřevo má stále více příznivců. Z exotického dřeva vzniká nejen atraktivní nábytek, ale také otěruvzdorné podlahy, schody, dveře, okna a obklady. Nábytek je často zhotoven v koloniálním stylu, velice často se přesvědčujeme o tom, že se exotické dřevo vyjímá v interiérech veskrze moderních.

Jistým problémem pro odběratele nábytku z exotického dřeva je to, že jednotlivé druhy jsou vesměs neznámé. Koupě takového nábytku se může stát experimentem, při kterém nemáme jistotu, zda probíhá správně. Samozřejmě je nejlepší dát na radu prodávajících, kteří mají k dispozici informace ohledně různých druhů exotického dřeva, není však na škodu, pokud se sami nedozvíme více ohledně tohoto dřeva. Je vhodné povědět si něco o druzích dřeva, které jsou méně populární. Často na ně rezignujeme z důvodu naší neznalosti.

Na trhu s exkluzivním extickým dřevem je stále více populární americká třeseň. Je pro ni charakteristická bohatá koloristika, která začíná sytě červenou barvou a pokračuje po spojení červené a hnědé. Je snadno opracovatelná. Jedná se o elegantní dřevo, charakteristické přírodní flíčky hnědé barvy mu přidávají na kráse. Americká třešeň je používána při výrobě nábytku určeného do interiérů. Je třeba pamatovat, že vlivem slunečních paprsků exotické druhy nábytku mohou tmavnout.

Pakliže je americká třešeň stále ještě chápána jako novinka, dřevo okoume je v Evropě populární několik desítek let. Pochází z tropických lesů střední Afriky. Stromy, z kterých je vyráběn exkluzivní nábytek, dosahují výšky 40 metrů a průměru dvou metrů. Výrobci mají tento druh dřeva v oblibě, jelikož je snadno opracovatelný a neobyčejně stabilní. Zájem zákazníků vzbuzuje jeho zajímavá koloristika, nábytek okoume lze objednávat v barvě od růžové lososové po tmavě růžovou. Překližka okoume (v této podobě je tento druh dřeva nejčastěji používán) je používána také při zařizování interiérů.

Pokud se nám dřevo okoume jeví jako málo originální, a předmětem našeho zájmu je artistický nábytek, jenž může být označen pojmem „jediný svého druhu”, pak se středem našeho zájmu může stát sipo, známé také jako utile (tento název je používán a Nigérii a Ghaně). Sipo je druhem mahogonu, s kterým se setkáváme ve východní, západní a centrální části Afriky. Zájem klientů vzbuzuje skutečnost, že máme k dispozici řešení, pro které je charakteristická vysoká stabilita a odolnost proti praskání. V odlišení od jiných exotických druhů je sipo odolné proti nepříznivým vlivům okolí. Další předností je vysoká odolnost proti mechanickému poškození. Nejvíce populární barvou nábytku zhotoveného z dřeva sipo je hnědočervená, pokud se rozhodneme pro leštěnou variantu, pak můžeme počítat s hedvábným leskem.

Klienti, kteří se rozhodnou ke koupi nábytku z exotického dřeva si mohou vybrat z bohaté nabídky na trhu. Toto řešení se vyznačuje vyšší cenou a řadou mimořádných vlastností. Před konečným rozhodnutím je vhodné zvážit všechny důsledky. Každý druh exotického dřeva má svoje specifika a ne každý interiér bude vhodný pro tento druh nábytku.


Piotr Morawski

O autorovi: Mateusz Surmiak - vzděláním matematik, nadšený technolog opracování dřeva. Řídí výrobu a logistiku v závodě Made of Wood Group. S matematickou precizností koordinuje a dozoruje realizaci výrobních úkolů a průběh technologického procesu. Jeho letité zkušenosti s opracováním dřeva téměř na každé etapě výroby mu umožňují nabídnout zákazníkům výrobky nejvyšší kvality. V soukromí nadšený hráč amatérské fotbalové ligy.

Přidat mě na Google+

Webová stránka: www.drevenynabytek24.cz

Jste zde: Home Přehled vybraných druhů exotického dřeva