masivninabytek24.cz

Břízový nábytek a úspěšná koupě?

Břízová kolekce Rodan - nábytek z břízového masívu
   Břízový nábytek je přítomen na trhu již několik let – skříně, komody, postele, vitríny.... Ukazuje se, že je méně populární jako borovicový nebo bukový nábytek. Můj kamarád, šéf prosperující firmy s nábytkem, mi poskytl několik údajů ze statistiky shlédnutí jeho stránek. Stránky s borovicovým nábytkem mají desetkrát více shlédnutí než stránky s břízovým nábytkem. Obrazně: pokud ty první stránky navšíví denně tisíc návštěvníků, pak u stránek s břízovým nábytkem je to pouze 100 osob. Paradoxně ty druhé stránky mají mnohem lepší polohu v prohlížeči Google, což ukazuje na ještě větší nesoulad. Z čeho pramení takový rozdíl?

 Břízové dřevo je zvláštní surovinou pro nábytek. Zaprvé jej nelze tak snadno obrábět jako borovici nebo buk – obtížněji lze dosáhnout správného tvaru nebo hladkého povrchu. Prvky jako suky, trhliny a nerovnosti jsou způsobeny ruční prací, přírodním vzhledem a prací dřeva. Nejlepším příkladem je zde nábytek s ruční konečnou úpravou a broušením břízového nábytku – kolekce RODAN. Má to velký vliv na konečnou cenu nábytku, která je mnohem vyšší než například u borovicového nábytku, a přibližně stejná jako u nábytku z bukového dřeva. Prvním činitelem ovlivňujícím poptávku po nábytku z břízového dřeva je konečná cena výrobku. Vzhled letokruhů břízového dřeva je dalším činitelem – pravdou je, že má velmi unikátní a odlišnou podobu. Popisovaný nábytek se zkrátka nemusí líbit každému. Břízový nábytek je v konečné fázi voskován přírodním voskem (včelí med) – není lakován. Ekologické vosky jsou velmi žádané, jelikož takto upravený nábytek je výbornou volbou pro osoby trpící různými druhy alergií. Břízový nábytek je určen hlavně pro ty, kdo hledají přírodní produkt a u dřeva oceňují jeho přirozenou krásu. Struktura břízového dřeva a vzhled nábytku působí, že se nebudou hodit do každého interiéru. Jsem toho názoru, že se více budou hodit do moderních prostor, kterým propůjčí ještě modernější design a nadčasovou krásu. Každý, kdo měl možnost obdivovat břízový nábytek, ví, o čem mluvím.

 Nakonec několik slov shrnutí. Břízový nábytek každopádně má svoji unikátní podobu a odlišuje se od jiného nábytku, může se líbit nebo nikoliv. Trendem však je zaujmout něčím jiným, u každého nového výrobku je žádán unikátní design, který vynikne v davu 1000 stejných výrobků. Připomeňme si historii Apple'u . Stejně tak nábytek, i když se jedná o zcela jiné odvětví, má svůj půvab! Doporučuji všem, kdo uvažují o koupi nábytku. Dokonce pokud hledáte něco jiného, stejně navrhuji aspoň jednou shlédnout a dotknout se psacího stolu nebo komody z břízy.

Technologie dřeva - BLOG - www.nabytekborovicovy.cz

 TAGI:
komody z masivu, komody z litého dřeva, borovicové komody, moderní bílý nábytek, bílý nábytek, nábytek z masivu, borovicový nábytek, postele z litého dřeva,

 

Piotr Morawski

O autorovi: Mateusz Surmiak - vzděláním matematik, nadšený technolog opracování dřeva. Řídí výrobu a logistiku v závodě Made of Wood Group. S matematickou precizností koordinuje a dozoruje realizaci výrobních úkolů a průběh technologického procesu. Jeho letité zkušenosti s opracováním dřeva téměř na každé etapě výroby mu umožňují nabídnout zákazníkům výrobky nejvyšší kvality. V soukromí nadšený hráč amatérské fotbalové ligy.

Přidat mě na Google+

Webová stránka: www.drevenynabytek24.cz

Jste zde: Home Břízový nábytek a úspěšná koupě?